Czym właściwie jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie właściwie ma jedną, główną funkcję. Ma stanowić zabezpieczenie finansowe Twojej rodziny, na wypadek śmierci. Jednak takiego rodzaju ubezpieczenie jest związane z całym życiem, nie tylko po Twojej śmierci.
Ubezpieczenie na życie ma przede wszystkim zapewnić zabezpieczenie finansowe rodzinie, po Twojej śmierci. To główna funkcja takiej polisy. Jednak ma jeszcze kilka innych, nie mniej ważnych.
 
Ubezpieczenie na życie związane jest z całym życiem. Może stanowić ochronę na wypadek Twojej niezdolności do pracy. Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują dwa rozwiązania tej kwestii:
  1. wypłata sumy ubezpieczenia w momencie całkowitej i trwałej niezdolności do pracy,
  2. jeśli opcja dotyczy niezdolności do pracy w zawodzie, towarzystwo zobowiązuje się opłacać składki do końca trwania umowy ubezpieczenia.
 
Dzięki polisie posagowej, ubezpieczenie na życie może stanowić kapitał dla Twojego dziecka. Poprzez systematyczne wpłacanie składek uzbiera się duża suma, którą otrzyma Twoje dziecko, kiedy wejdzie w dorosłość. Najlepiej założyć taką polisę zaraz po narodzinach swojej pociechy.
Możesz również ubezpieczyć się na życie, korzystając z terminowej polisy, która zabezpieczy Twój kredyt. Najlepiej podpisać umowę na czas trwania kredytu hipotecznego
Dzięki polisie na życie możesz również zabezpieczyć swoją emeryturę. Towarzystwa oferują wiele produktów emerytalnych. Ubezpieczenie na życie to również ochrona na wypadek inwalidztwa i poważnego zachorowania. Kupując taką polisę możesz także zabezpieczyć swoich współpracowników w spółce.
 
Ubezpieczenie na życie ma kilka wariantów, jest zabezpieczeniem finansowym rodziny, na wypadek Twojej śmierci, ale również Twoim – w przyszłości. Możesz wybrać powyższe opcje, rozszerzając podstawową wersję ubezpieczenia na życie. Możesz sprawdzić, jakie oferty mają dla Ciebie różne towarzystwa ubezpieczeniowe, korzystając z naszej usługi porównaj ubezpiecznia.
AU

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.