Podpowiadamy jak wybrać sumę ubezpieczenia na życie

Odpowiedź na pytanie ile warte jest moje życie, może być kłopotliwa dla każdego z nas. Podpowiadamy, jak dobrać sumę ubezpieczenia w zależności od funkcji, jakie ma spełniać polisa.

Ubezpieczenie na życie – zabezpieczenie bliskich

Ubezpieczenie na życie ma być przede wszystkim zabezpieczeniem dla bliskich w razie Twojej śmierci. Chodzi o to, aby standard życia rodziny nie zmienił się finansowo, jeśli Ciebie zabraknie. Dlatego powinieneś zastanowić się, jaka jest Twoja obecna zdolność finansowa. W tym celu odpowiedz sobie na kilka pytań.
  • Kto jest zależny od moich dochodów? (Czy jestem jedynym żywicielem rodziny? Czy mam na utrzymaniu dzieci?)
  • Jaki jest obecny poziom moich zarobków?
  • Jaki jest obecny poziom moich oszczędności?
  • Czy mam kredyt albo zamierzam go zaciągnąć? Czy gdyby z powodu mojej śmierci bank cofnął kredyt i zażądał jego natychmiastowej spłaty, żona będzie miała na to środki?
  • Czy mam zobowiązania spadkowe? Czy w przypadku mojej śmierci żona będzie miała środki na wypłatę zachowków dla dzieci?
  • Jak dużo pieniędzy potrzebuję na edukację moich dzieci?
  • Czy zamierzam w przyszłości dokonać jakiś inwestycji (zakup nowego auta, zakup lub remont mieszkania)?
  • W jaki sposób rodzina pokryje koszt mojego pogrzebu?
  • Jak długo (przez ile lat) moi bliscy będą potrzebowali mojego wsparcia finansowego? (Przez ile lat dzieci będą od nas zależne finansowo? Za ile lat pójdą na studia?)

Jeśli weźmiesz pod uwagę powyższe kwestie, możesz w przybliżeniu określić właściwą dla Ciebie sumę ubezpieczenia na życie. Rozumiemy, że jest to skomplikowany zabieg, wymagający głębokiej analizy finansowej. Dlatego najlepiej skontaktować się z ekspertem w tej dziedzinie. Pamiętaj, że Twoja sytuacja finansowa może ulec zmianie. Mogą zmienić się również Twoje oczekiwania co do ubezpieczenia na życie. Dlatego zawsze możesz zmienić sumę Twojego ubezpieczenia, tak byś mógł odpowiednio zabezpieczyć bliskich.

Ubezpieczenie na życie – wspólnicy

Kwestia zabezpieczenia wspólników jest o wiele łatwiejsza. Powinieneś widzieć, że w tym przypadku zabezpieczasz spółkę na wypadek śmierci siebie jako jednego ze wspólników. Najlepiej ubezpieczyć się na wartość swoich udziałów w firmie.

Ubezpieczenia na życie – kredyt

W tym przypadku określenie sumy ubezpieczenia jest najprostsze. Najzwyczajniej ubezpieczasz się na wartość kredytu. W radzie Twojej śmierci, osoba uposażona otrzyma pieniądze na spłatę hipoteki bądź innego zadłużenia.
AU

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.