Polisa posagowa – dlaczego warto ją mieć

Tak naprawdę prawdziwy powód, dla którego warto mieć polisę posagową jest jeden – dziecko. Jeśli chcesz mu zapewnić godną przyszłość to wybierz ubezpieczenie na życie – polisę posagową.
Polisa posagowa łączy ze sobą funkcję ochronną z inwestowaniem. Umowę możesz podpisać na dowolny okres od 5 lat do momentu, kiedy uposażone dziecko ukończy 25 rok życia. Im dłuższy okres trwania umowy, tym jej składka jest niższa. Dziecko, na które chcesz podpisać umowę polisy posagowej, nie może mieć więcej niż 15 lat.
 
Polisa posagowa działa podobnie jak tradycyjne ubezpieczenie na życie. Część składki przeznaczana jest na ochronę, na wypadek śmierci ubezpieczonego rodzica. Oczywiście możesz zrezygnować z części ochronnej i wykupić ubezpieczenie o charakterze inwestycyjnym. W takiej sytuacji, w razie śmierci rodzica, dziecku zostanie wypłacone tylko świadczenie w wysokości wartości rachunku lub sumy wpłaconych składek, o ile jest ona wyższa niż wspomniana wartość rachunku. Polisa posagowa działa w zasadzie tak samo, jak ubezpieczenie na życie, z tą różnicą, że inwestujesz w przyszłość Twojego dziecka lub wnuka. Dziecko, na które jest wykupiona polisa otrzyma pieniądze, kiedy osiągnie wiek określony w umowie. Jeśli chcesz, by Twoja pociecha dostała posag w wieku 22 lat, to nie może wcześniej pobrać pieniędzy. Ponadto możesz wybrać, czy dziecko wymienione w umowie, ma otrzymać jednorazową wypłatę pieniędzy, czy też comiesięczną tzw. rentę.
 
Towarzystwa oferują również rozszerzenie podstawowej polisy posagowej o dodatkowe opcje, którymi są: renta dla dziecka w przypadku śmierci rodzica, renta w przypadku uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczenie na wypadek pobytu dziecka w szpitalu, czy ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania dziecka.

Kupując polisę posagową przede wszystkim zabezpieczasz dziecko na wypadek Twojej śmierci. Ponadto oszczędzasz pieniądze na przyszłość swojej pociechy – za pieniądze z polisy możesz np. opłacić jej studia lub kupić pierwsze auto.
AU

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.