Rodzaje ubezpieczenia inwestycyjnego

Towarzystwa ubezpieczeniowe są coraz bardziej elastyczne na nasze potrzeby. Wychodząc naprzeciw naszym oczekiwaniom dają nam do wyboru spośród kilku rodzajów ubezpieczenia inwestycyjnego.
Rodzaje ubezpieczenia inwestycyjnego:
  • Polisy unit-link

    To taki portfel funduszy inwestycyjnych, w którym do jednej przegródki wkładasz pieniądze, które mają pracować na Twoją emeryturę, a do drugiej chowasz pieniądze przeznaczone na Twoje ubezpieczenie. Jednak funkcja ochronna w tego typu polisach ma znaczenie drugorzędne. Taka polisa to produkt czysto inwestycyjny, a jedynie przypominający ubezpieczenie. Jej kupno powinny rozważać osoby, które chcą efektywnie pomnażać swój kapitał.
  • Ubezpieczenia z funduszem inwestycyjnym

    Mają małą przejrzystość alokacji składek, tj. do końca nie wiadomo ile pieniędzy przeznacza się na ochronę ubezpieczeniową, a ile na inwestycje. Przeważnie jest tak, że na początku trwania umowy, więcej się inwestuje. Zaletą tego typu polis jest to, że sam, w każdej chwili możesz podnieść maksymalnie sumę ubezpieczenia, a zmniejszyć kwotę na lokacie i odwrotnie.
  • Polisy lokacyjne

    To najprostsza metoda lokowania kapitału w ubezpieczeniach. Działają podobnie, jak tradycyjne lokaty bankowe. Jednak zyski z polisy będącej ubezpieczeniem są zwolnione z 19% podatku od zysków kapitałowych, a to oznacza, że taryfa Twojej składki jest Twoim rzeczywistym zyskiem. Ponadto taka polisa jest jednocześnie Twoim ubezpieczeniem na życie, więc w przypadku Twojej śmierci, osoba, którą wyznaczysz w umowie, bez żadnych kosztów otrzyma zgromadzone przez Ciebie pieniądze.
 
Towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i proponują nam cały wachlarz innych produktów. Od polis krótkoterminowych, po inwestowanie w fundusze oparte np. na obligacjach czy papierach wartościowych. Jednak ostateczna decyzja należy zawsze do Ciebie.
AU

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.