Ubezpieczenie i cesja na bank

Bierzesz kredyt hipoteczny i bank zażądał od ciebie ubezpieczenia? Nic dziwnego – musi mieć zabezpieczenie, na wypadek zdarzeń losowych w Twoim mieszkaniu lub domu. W umowie z bankiem obowiązuje cesja.
W umowie kredytu hipotecznego znajdziesz zapis o cesji praw z polisy ubezpieczeniowej, który upoważnia bank do odszkodowania. Kiedy bierzesz kredyt hipoteczny, bank wymaga takiego dokumentu, a dokładniej ubezpieczenia mieszkania lub domu na wypadek ognia i innych zdarzeń losowych. Jeśli w Twoim lokalu dojdzie do zdarzenia wymienionego w umowie ubezpieczenia nieruchomości i spowoduje jej zniszczenie, bank otrzyma rekompensatę za poniesioną szkodę.
 
Oczywiście możesz inaczej ubezpieczyć mieszkanie. To, że bank wymaga określonego ubezpieczenia nie oznacza, że sam nie możesz zmienić polisy. Pamiętaj tylko, by ubezpieczyć nieruchomość na wypadek ognia i innych zdarzeń losowych, a dodatkowo możesz wykupić inne ubezpieczenie. Porozmawiaj o tym ze swoim agentem, albo sprawdź dostępne na rynku oferty, korzystając z naszej usługi porównaj ubezpieczenia.
 
W przypadku kupna polisy przez internet, niektóre banki żądają dodatkowego potwierdzenia w formie podpisu i pieczątki osoby uprawnionej. Upewnij się, czy bank, w którym bierzesz kredyt wymaga takich dokumentów.
 
Często również banki same wybierają towarzystwo ubezpieczeniowe, co nie oznacza, że nie możesz zmienić polisy. To, że w przypadku cesji, ubezpieczenie ma być zabezpieczeniem banku, nie oznacza, że Ty nie możesz niego skorzystać. Umowa zawierana z ubezpieczycielem jest ważna rok i po tym czasie się ją odnawia. Jeśli polisa nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz podpisać inną. Musisz tylko odpowiednio wcześnie zanieść nową, aktualną umowę ubepzieczenia mieszkania lub domu do banku. Porozmawiaj o tym z pracownikiem zajmującym się Twoim kredytem.
AU

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.