Ubezpieczenie inwestycyjne i jego opłaty

Jak z każdym ubezpieczeniem, tak i z ubezpieczeniem inwestycyjnym wiążą się koszty. Musisz dokonać opłaty wstępnej, zapłacić za zarządzanie środkami, czy uiścić opłatę administracyjną. Jednak jeśli chcesz mieć sporo gotówki na emeryturze, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami.
Przy kupnie ubezpieczenia inwestycyjnego, dodatkowe opłaty są nieuniknione. Na początek musisz dokonać wstępnej opłaty, która ustalana jest procentowo do składki początkowej. Kolejną opłatą jest opłata za zarządzenie środkami, wysokość tej kwoty nalicza się codziennie, a pobiera na koniec miesiąca. Dodatkowo musisz zapłacić za prowadzenie rachunku, za zrealizowane zlecenia, za pobieranie pieniędzy (w części bądź w całości), za wykup polisy (opłata pobierana przez cały czas trwania umowy). Natomiast opłaty za wznowienie umowy, za cesję oraz za obniżenie składki regularnej, ustalane są kwotowo i pobierane przez umorzenie odpowiedniej ilości jednostek uczestnictwa.
 
Jeśli wiec sądziłeś, że będziesz co miesiąc płacił składkę na ubezpieczenie inwestycyjne i to wszystko, to grubo się myliłeś. To, że sam możesz decydować o pewnych rzeczach nie oznacza, że reszta zrobi się sama. Rzeczy, za które będziesz płacić wykonuje towarzystwo ubezpieczeniowe, a za to należy mu się nagroda. Nie bez powodu większość uważa, że polisy inwestycyjne są dla osób, które chcą dużo inwestować w swoją przyszłość…
AU

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.