Ubezpieczenie na życie po przejściu choroby

Jeśli przeszedłeś poważną chorobę, możesz mieć problem z kupieniem ubezpieczenia na życie. Towarzystwo ma prawo zastosować wyłączenia lub ograniczenia odpowiedzialności, podnieść składkę lub nawet odmówić zawarcia umowy.
Najważniejsza jest ocena ryzyka. Wnioski osób, które przeszły poważną chorobę są indywidualnie rozpatrywane. Towarzystwo analizuje historię choroby i najpewniej wyśle Cię na dodatkowe badania. Proces weryfikacji wniosku o ubezpieczenie na życie może się znacznie przeciągnąć – nawet do 2 do 3 miesięcy.

Ostateczną decyzję objęcia Cię ochroną podejmuje zakład ubezpieczeń. Musisz liczyć się również z tym, że jeśli towarzystwo zgodzi się na podpisanie z Tobą umowy, będziesz płacić wyższą składkę. Ubezpieczyciel może również ograniczyć sumę ubezpieczenia, jeśli do zdarzenia (np. śmierci) dojdzie w następstwie powikłań związanych z przebytą chorobą lub zastosować w takim wypadku wyłączenie odpowiedzialności. Jednak wszystkie te postanowienia zostaną zawarte w ogólnych i szczegółowych warunkach ubezpieczenia – tak więc przeczytaj je uważnie, byś wiedział, w jakich sytuacjach w przypadku Twojej śmierci rodzina nie dostanie świadczenia.

Niestety nie ma standardów postępowania w przypadku osoby po chorobie wnioskującej o ubezpieczenie na życie. Nie ma jednoznacznych i jasno określonych zasad postępowania przy rozpatrywaniu takich wniosków. Za każdym razem konieczne jest indywidualna ocena ryzyka i okoliczności.

Pewne jest, że jeśli nadal jesteś w trakcie leczenia, nie zostaniesz ubezpieczony. Jeśli natomiast choroba i proces leczenia dobiegły końca, może udać Ci się wykupić polisę na życie.

Ważne jest również, by się nie poddawać! To, że w jednym towarzystwie nie udało Ci się ubezpieczyć, nie znaczy, że w innym nie masz szans. By samemu się o tym przekonać, proponujemy Ci skorzystanie z zakładki porównaj ubezpieczenia, znajdującej się na naszej stronie głównej.
AU

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.