Ubezpieczenie nieruchomości to wygoda

Towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają na rynek coraz więcej różnorodnych ofert. Jednak sam musisz zdecydować, która będzie najlepsza dla Ciebie.
Ubezpieczenie nieruchomości może wykupić każdy, kto ma ochotę zapewnić ochronę swojemu domowi, czy mieszkaniu. Musisz pamiętać, że każde towarzystwo proponuje inne rozwiązania, więc jeśli chcesz wiedzieć co dokładnie obejmuje ubezpieczenie nieruchomości, musisz przeczytać warunki ogólne umowy.
 
Jeśli w Twoim mieszkaniu wybuchnie pożar, a jesteś ubezpieczony od zdarzeń losowych, możesz liczyć na odszkodowanie. Warto również zwrócić uwagę, czy ubezpieczasz tylko mury, czy może również rzeczy ruchome, jak telewizor, czy komputer, albo nieruchome, czyli np. podłogę. Musisz pamiętać, że odszkodowanie obejmuje tylko rzeczy ubezpieczone. Więc jeśli zalejesz sąsiada, a nie jesteś na taki wypadek ubezpieczony, to musisz wyremontować jego mieszkanie na własny koszt, ponieważ Twoja polisa może nie obejmować takich wypadków.
 
Ubezpieczenie mieszkania daje pewność, że w razie szkody, na którą jesteś ubezpieczony otrzymasz pieniądze na naprawę. Jak to się odbywa? Najpierw przyjeżdża rzeczoznawca, który wycenia szkodę. Następnie towarzystwo ma 30 dni na jej likwidację. Jeśli jednak sprawa Twojego odszkodowania okaże się wątpliwa, towarzystwo może zwlekać z wypłatą pieniędzy nawet 90 dni.
 
Składka ubezpieczenia jest zależna od kwoty, na którą ubezpieczasz nieruchomość. Oczywiście, jak przy każdym innym rodzaju ubezpieczenia i tu możemy liczyć na zniżki. Możesz liczyć na ulgę, jeśli zastosujesz w swoim domu urządzenia antywłamaniowe (drzwi, rolety, alarmy). Właściciele mieszkań, u których poprzednie ubezpieczenie przebiegało bez szkód oraz ci, którzy ponownie wykupują polisę w tym samym towarzystwie, również mogą liczyć na zniżkę. O tym trzeba porozmawiać ze swoim agentem.
 
Generalnie ubezpieczenie nieruchomości powinno trwać całe życie. Zazwyczaj podpisuje się umowę na 12 miesięcy i po tym okresie się ją odnawia. Jest to wygodne, bo jeśli nie będziesz zadowolony z usług obecnego towarzystwa możesz zmienić ubezpieczyciela. Musisz tylko pamiętać, żeby wypowiedzieć umowę 30 dni przed końcem jej trwania.
 
Ubezpieczenie nieruchomości może wykupić każdy, kto ma akt własności nieruchomości, spółdzielcze prawo najmu, czy umowę najmu dowolnego lokalu lub domu.
AU

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.