Co muszę wiedzieć przed zawarciem umowy ubezpieczenia na życie?

Zanim podpiszesz umowę, przeczytaj warunki ogólne. To podstawa przy podpisywaniu każdej umowy ubezpieczeniowej. OWU określają zakres, początek i koniec ubezpieczenia. Znajdziesz tam również informacje na temat przysługujących Ci świadczeń, prawa i obowiązki obu stron, czy też sposób ustalania zdarzeń i wypłaty odszkodowania.
 
Na początku musisz wypełnić formularz, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe dołączają do niego zestaw pytań na temat Twojego stanu zdrowia. Na podstawie Twoich odpowiedzi, ubezpieczyciel może wysłać Cię na badania. Na końcu przygotowuje ofertę umowy ubezpieczenia. Musisz pamiętać, że również po podpisaniu umowy, towarzystwo ubezpieczeniowe może skierować Cię na badania, które potwierdzą aktualny stan Twojego zdrowia.
 
Jeśli chcesz ubezpieczyć się na życie z tzw. funduszem kapitałowym, musisz przeczytać zasady zarządzania rachunkiem, a w szczególności sposób alokacji składek, regulamin programów inwestycyjnych i tabelę opłat.

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.