Czym jest ubezpieczenie inwestycyjne?

Chcesz skorzystać z ubezpieczenia inwestycyjnego, ale do końca nie wiesz, czym ono jest? Dobrze trefiłeś! Wyjaśnimy Ci na czym polega taka polisa i kto może z niej skorzystać.
Ubezpieczenie inwestycyjne to przede wszystkim inwestycja Twoich funduszy oraz, choć w mniejszym stopniu, ochrona. Po podpisanej umowie na ubezpieczenie inwestycyjne sam decydujesz jaką kwotę chcesz przeznaczyć na inwestycje, tzn. by pracowała na Twoją przyszłość, a ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na ochronę Twojego zdrowia, tzn. na ubezpieczenie.  
 
Dostępność internetu oraz nowe technologie skłoniły towarzystwa do wyjścia naprzeciw Twoim oczekiwaniom, to oznacza, że sam możesz zarządzać swoim rachunkiem. Wystarczy zalogować się na odpowiedniej stronie aby sprawdzić stan rachunku, dokonać transferów, czy też zmiany dyspozycji składek.  
 
Jeśli zdecydujesz się na wykup polisy inwestycyjnej to po pierwsze masz gwarancję odzyskania kapitału, który włożyłeś w fundusz. Oczywiście jest on zależny od wysokości Twoich składek. Możesz wybrać spadkobiercę Twojej inwestycji, który w razie Twojej śmierci nie będzie musiał ponosić kosztów związanych z wypłatą środków. Świadczenie wypłacane przez towarzystwo omija masę spadkową i trafia bezpośrednio do rąk wybranych przez Ciebie osób. Uposażony, czyli osoba, która otrzyma Twoje środki, nie musi być z Tobą spokrewniona, Ty sam decydujesz, kto to ma być. Jednak radzimy dokładnie przemyśleć wybór uposażonego.
 
Ubezpieczenie inwestycyjne ma również wady. Takie polisy mają wyższe opłaty, szczególnie w pierwszych latach podpisanej umowy. Koszty związane z obsługą polisy są dosyć wysokie, przez co są dobrym rozwiązaniem raczej dla osób inwestujących dużo.
 
Takie rozwiązanie jest dobre dla osób, które myślą o dalekiej przyszłości, ponadto są nastawione na długoterminowe oszczędzanie i mają świadomość, że mimo dużych początkowych kosztów, inwestycja się opłaci. Zaletą jest to, że Podatek Belki Ciebie nie dotyczy, dopóki nie wypłacisz zysków z konta.
AU

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.