Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Wyjeżdżając za granicę warto wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą bezpłatnie wydaje NFZ. Dzięki niej, możemy korzystać z leczenia na terenie krajów należących do Unii Europejskiej oraz w Szwajcarii, Norwegii, Islandii czy Lichtensteinie.
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego uprawnia wszystkich ubezpieczonych, emerytów i rencistów, jak i członków ich rodziny, do korzystania ze świadczeń lekarskich, podczas pobytu na wakacjach. Karta nie upoważnia do leczenia na terenie krajów Unii Europejskiej, a jest tylko poświadczeniem uprawnienia do świadczeń medycznych. EKUZ nie jest również dowodem ubezpieczenia w NFZ, wiec nie uprawnia do świadczeń zdrowotnych na terenie Polski. Z karty możemy korzystać tylko na terenie krajów Unii Europejskiej oraz w Szwajcarii, Norwegii, Islandii, czy Lichtensteinie i tylko w razie wypadku podczas wakacji.
 
Kartę wydaje NFZ. Dokument zawiera wszystkie dane osoby, która będzie się nim posługiwać. EKUZ wydawana jest na określony termin. Każde państwo członkowskie Unii Europejskiej wydaje EKUZ we własnych języku urzędowym, według określonego wzoru.
AU

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.