Ubezpieczenia majątkowe - pamiętaj o...

Chcesz ubezpieczyć firmę i wybrałeś rodzaj polisy zwierającej ubezpieczenie majątkowe. To ubezpieczenie daje Ci gwarancję wypłaty odszkodowania w razie utraty nie tylko lokalu, ale również maszyn i surowców.
Agenci ubezpieczeniowi będą przekonywać Cię, że ich oferta jest dla Ciebie najlepsza. Nic dziwnego, przecież na tym zarabiają. Jednak warto byś przed podpisaniem umowy z jakimkolwiek towarzystwem sprawdził kilka rzeczy:

  • Zanim zdecydujesz się podpisać umowę, porównaj inne oferty towarzystw ubezpieczeniowych, zapoznaj się z przepisami regulującymi zakres podstawowej polisy na ubezpieczenie majątkowe.
     
  • Jeśli już wybrałeś ofertę konkretnej firmy, sprawdź czy w ramach umowy masz zapewniony zwrot kosztów w przypadku strat ogólnych związanych z budynkiem i jego wyposażeniem, czyli w przypadku uszkodzenia maszyn, urządzeń, towarów i surowców.
     
  • Przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia - to złota zasada przy podpisywaniu każdej umowy, a zwłaszcza umowy ubezpieczeniowej.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC w firmie, musisz pamiętać, by sprawdzić za co dokładnie towarzystwo wypłaci poszkodowanemu przez firmę odszkodowanie. OC w firmie dotyczy odpowiedzialności cywilnej firmy. Często w przypadku pożaru lub zalania wodą straty w Twojej firmie, jednocześnie szkodzą innym, sąsiednim przedsiębiorstwom. Tak jest w przypadku, kiedy Twoja firma znajduje się w biurowcu i np. pęka rura w Twoim pomieszczeniu, a woda zalewa Ciebie i sąsiednie firmy. Mając OC w firmie, nie musisz się martwić o remont innych pomieszczeń. Pod warunkiem, że podpiszesz stosowną umowę z ubezpieczycielem.

Zawsze sprawdzaj w OWU, za co towarzystwo wypłaci Ci odszkodowanie.
AU

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.