Ubezpieczenia na życie – 7 grzechów kupującego

Kupując ubezpieczenie na życie, często zwracasz uwagę głownie na cenę. Nie zadajesz sobie trudu porównania kilku ofert, bo uważasz, że wszyscy oferują to samo. Nie czytasz uważnie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia – przecież agent już wszystko wytłumaczył, to po co tracić czas? Zobacz 7 grzechów głównych kupującego ubezpieczenie na życie i nie popełniaj ich!

1. Ubezpieczenie to ubezpieczenie – płacę, więc jestem chroniony, niezależnie od sytuacji.

Zakres ochrony każdego dobrowolnego ubezpieczenia zależy od towarzystwa. Dlatego tak ważne jest, byś przed zakupem ubezpieczenia zapoznał się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia – szczególnie z definicjami, którymi posługuje się ubezpieczyciel (mogą się one różnić od potocznego rozumienia poszczególnych haseł), a także z zakresem polisy i wyłączeniami odpowiedzialności towarzystwa. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedział, w jakim stopniu Twoja polisa Cię chroni.

2. Wybiorę najdroższą polisę, bo jest najlepsza.

Niekoniecznie! To ma być polisa, która spełni Twoje oczekiwania, a więc zapewni poziom ochrony adekwatny do Twoich potrzeb. Zastanów się, czego oczekujesz od ubezpieczenia na życie i wybierz ofertę spełniającą Twoje wymagania - niekoniecznie najdroższą.

3. Bez różnicy, gdzie kupię ubezpieczenie – i tak wszyscy oferują to samo.

Nie ma nic bardziej mylnego! Co prawda funkcje tych polis są rzeczywiście jednakowe, ale same produkty już nie. Różnią się one nie tylko oferowanymi przez poszczególne towarzystwa umowami dodatkowymi, ale także zakresem podstawowej polisy na życie.

4. Po co mi ubezpieczenie na życie, jeśli i tak nie mam pracy.

Jeśli nie pracujesz, nie masz ubezpieczenia ani żadnego zabezpieczenia przyszłości. Tym bardziej powinieneś o to zadbać we własnym zakresie.

5. Dzięki temu, że wykupiłem ubezpieczenie na życie, zarabia agent.

Agent rzeczywiście otrzymuje prowizję, ale to Ty masz ochronę ubezpieczeniową, która w przyszłości zaowocuje godnym życiem, a w razie Twojej nagłej śmierci umożliwi przetrwanie Twojej rodzinie. Ubezpieczenie na życie kupujesz przede wszystkim po to, by zapewnić bliskim bezpieczeństwo finansowe.

6. Wpłacam pieniądze i nic z tego nie mam.

Ubezpieczenie na życie to nie to samo co lokata, na której rosną odsetki od wpłaconej kwoty. Zawsze dopytaj agenta o szczegóły umowy i poproś o dokładne wyjaśnienie, czym jest ubezpieczenie na życie. Jeśli kupiłeś polisę tylko o charakterze ochronnym i w czasie trwania umowy nic złego Ci się nie stało, nie dostaniesz pieniędzy. Takie ubezpieczenie ma chronić Cię przez określoną ilość lat. Jeśli natomiast kupiłeś polisę ochronno-inwestycyjną, po zakończeniu umowy otrzymasz określoną w umowie kwotę.

7. Polisa, którą mam, nie spełnia moich oczekiwań. Zlikwiduję ją i kupię inną.

To, że zmieniają się Twoje potrzeby, jest normalne. Jednak zanim zdecydujesz się na inne ubezpieczenie na życie, zastanów się, czy nie ulepszyć tego, które już masz. Porozmawiaj ze swoim agentem na temat obecnej polisy. Może wystarczy dokupić jakąś umowę. Przede wszystkim upewnij się, czy jej likwidacja jest najlepszym rozwiązaniem. Pamiętaj, że jesteś teraz starszy, a więc składka na ubezpieczenie nie będzie już tak korzystna, jak kilka lat temu.
AU

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.