Ubezpieczenie turystyczne - co powinieneś wiedzieć przed jego kupnem

O wakacyjnym wyjeździe marzy każdy. Warto jednak wykupić ubezpieczenie turystyczne, by wakacyjny wypoczynek nie stał się koszmarem. Okazuje się, że polisa wykupiona w biurze podróży może okazać się niewystarczająca.
Ubezpieczenie turystyczneWyjeżdżając za granicę liczysz na to, że nic złego się nie stanie. Niestety „wypadki chodzą po ludziach” i lepiej dmuchać na zimne. Dlatego tak ważne jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego, a dobra polisa turystyczna jest nieoceniona. Zawsze powinieneś ją kupić odpowiednio wcześnie, nigdy na ostatnią chwilę! Chodzi o Twoje zdrowie, a nawet życie.

O czym trzeba pamiętać?

  • Ubezpieczenie wykupione w biurze podróży jest doliczone do ceny wycieczki. Może jednak okazać się niewystarczające w nagłych sytuacjach, zwłaszcza w krajach, w których opieka medyczna jest bardzo droga.
     
  • Suma ubezpieczenia turystycznego powinna być dostosowana do kraju, do którego jedziemy, tzn. wybierając wycieczkę do Włoch możemy ubezpieczyć się na niższa kwotę, jednak kiedy jedziemy do drogiego kraju, jak Japonia czy Szwajcaria, powinniśmy pomyśleć o wykupie droższego ubezpieczenia turystycznego, ponieważ w razie kłopotów zdrowotnych, kwota z ubezpieczenia może okazać się niewystarczająca.
     
  • Dodatkowe ubezpieczenie jest konieczne, jeśli na urlopie chcemy uprawiać sporty ekstremalne. Wykupienie ubezpieczenia turystycznego z rozszerzeniem o sporty wysokiego ryzyka daje nam gwarancje, że w razie wypadku, dostaniemy odszkodowanie i mamy zapewnioną opiekę medyczną. Inaczej ubezpieczyciel nie wypłaci nam pieniędzy.
     
  • Warto wykupić polisę z Następstwem Nieszczęśliwych Wypadków, w ramach której ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie proporcjonalnie do doznanego trwałego uszczerbku. Jeżeli ubezpieczyliśmy się od NNW na kwotę 20 tys. zł, a wypadek spowodował uszczerbek na zdrowiu w wysokości 5%, otrzymamy 5% z 20 tys., czyli 1 000 zł. W polisach turystycznych, takie dodatkowe ubezpieczenie jest tanie.
AU

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.