Czy badania lekarskie w każdym towarzystwie wyglądają tak samo?

Towarzystwa stosują prawie identyczną procedurę. Generalnie badania przeprowadza lekarz, współpracujący z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym. Wiec badania od Twojego specjalisty, dla towarzystwa nic nie znaczą. Lekarz (z towarzystwa) przeprowadza podstawowe badania, by ocenić Twój stan zdrowia, czyli sprawdza ciśnienie, wzrost, wagę, czasem robi EKG. Oczywiście nie omieszka zadać pytań dotyczących nadużywania alkoholu i palenia papierosów.
 
Jeśli wszystko jest w porządku, możesz podpisać umowę z towarzystwem. Jeśli lekarz ma jakieś wątpliwości, może powtórzyć badania, albo nie wyrazić zgody na podpisanie umowy.

Jeśli wyniki badań są dobre, uzyskujesz zgodę na zawarcie umowy ubezpieczenia. Natomiast gdy występuje jakaś wątpliwość co do stanu zdrowia, niektóre badania mogą zostać powtórzone.

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.