Mury, elementy stałe i ruchomości domowe, czyli co jest czym?

Przy podpisaniu umowy ubezpieczenia nieruchomości zastanawiasz się czym są mury, elementy stałe i ruchomości domowe? Tutaj znajdziesz wyjaśnienia wszystkich pojęć.
 
Mury - to po prostu lokal lub budynek mieszkalny, bez wyposażenia i elementów wykończenia.
 
Elementy stałe - to coś co jest przytwierdzone na stałe do ścian budynku, czyli zewnętrzne elementy instalacji oraz urządzenia wodnokanalizacyjne jak krany, baterie, wanny, brodziki itp., instalacje elektryczne i grzewcze, wbudowane meble, meblościanki, kuchnie w zabudowie, antresole, piece i kominki, urządzenia alarmowe i przeciwpożarowe, wewnętrzne oświetlenia pomieszczeń, wykładziny i panele, pokrycia ścian, sufitów i podłóg, okna oraz drzwi wejściowe oraz te oddzielające pomieszczenia.
 
Ruchomości domowe – to rzeczy, które masz w mieszkaniu: meble, dywany, sprzęt gospodarstwa domowego, odzież i inne przedmioty osobistego użytku, zapasy gospodarstwa domowego, sprzęt turystyczny i sportowy, wózki inwalidzkie nie podlegające rejestracji, sprzęt ogrodniczy, sprzęt do majsterkowania, sprzęt audiowizualny, elektroniczny, komputerowy, fotograficzny, aparaty telefoniczne (w tym komórkowe), wewnętrzne urządzenia telewizji satelitarnej, instrumenty muzyczne, wyroby z metali szlachetnych, kamienie szlachetne, półszlachetne i syntetyczne, perły, korale, bursztyny, futra.

Niektóre, drogocenne ruchomości domowe wymagają dodatkowego ubezpieczenia.

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.