Zalanie, a powódź - jaka jest różnica?

Na definicje powodzi i zalania musisz zwrócić szczególną uwagę, ponieważ te dwa zdarzenia mają podobne skutki, jednak ich znaczenie dla towarzystw ubezpieczeniowych jest bardzo różne.
 
Za zalanie uznaje się szkodę powstałą w wyniku awarii urządzeń w Twojej nieruchomości, czyli: sieci wodociągowej, kanalizacji, instalacji grzewczej, zraszaczowej lub tryskaczowej, awarii urządzeń gospodarstwa domowego, pozostawienia otwartych kranów oraz zalania wodą lub innym płynem przez osoby trzecie, w tym także podczas prowadzenia akcji ratowniczej.

Powódź to zalanie terenu na skutek podniesienia się stanu wód w korycie, a także na skutek opadów, spływu wód po zboczach lub stokach na terenach górskich lub falistych.

W niektórych towarzystwach powódź jest ryzykiem, które trzeba dodatkowo ubezpieczyć. Jeśli nadal masz wątpliwości, o szczegóły dopytaj agenta.

Agent Ubezpieczeniowy - portal sktupiający Agentów Ubezpieczeniowych

Agencie, jeszcze nie masz konta?! Zarejestruj się jak najszybciej! Posiadając konto na naszym portalu możesz m.in. korzystać z Programu LEAD, założyć własną wizytówkę w Katalogu Agentów i czytać artykuły w Centrum Wiedzy Agenta dotyczące Twojej branży! Rejestracja jest darmowa!

Rejestracja

Jesteś tutaj pierwszy raz?
Nie masz jeszcze swojego konta?

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła? | Problemy z logowaniem?
Uwaga!

Korzystasz z przestarzałej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Aby zalogować się do Panelu Agenta prosimy pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer.